Duze zdjecie

Grzebień z drewna brzozy


Cena: 14 zł

Dostępność:


Producent: "Art of Siberia", Rosja
Wymiary: 13cm / 19cm (grzebień z rączką)

Ręcznie wykonany grzebień z drewna brzozy, delikatnie rozczesuje włosy.  Do wyboru dwa rodzaje - pojedynczy oraz z rączką.

Brzoza symbolizuje:
- czystość,
- połączenie z boskością,
- siłę życiową, wiosenną energię
- delikatność, kobiecość i płodność
Kontakt z energią brzozy (poprzez przytulanie drzew, picie soku brzozowego, naparu z młodych liści) jest polecany zwłaszcza kobietom.


 Brzoza jest uważana za jedno z najbardziej przyjaznych człowiekowi drzew. Neutralizuje szkodliwe promieniowanie i niskie energie, łagodzi napięcia, pomaga się uspokoić, poprawia samopoczucie.

Według ludowych wierzeń, kawałki brzozy oraz przedmioty z niej wykonane mają moc ochronną (rosyjska bierioza jest podobna do czasownika bieriecz, czyli chronić, i nawiązuje do imienia słowiańskiej bogini matki, Bieregini).

W polskich wsiach  do dziś przetrwały dawne przekonania i zwyczaje związane z brzozą, np. w trakcie Zielonych Świątek czy Bożego Ciała, jak również w codziennym życiu - wykonuje się z cienkich gałązek brzozowych miotły, a w niektórych rejonach w czasie wiosennego przednówku wypełnia się poduszki i pościel młodymi liśćmi brzozy,  które działają napotnie i oczyszczają ciało z nagromadzonych przez zimę zbędnych substancji.


W wielu świętach i obrządkach wykorzystuje się gałęzie lub drewno brzozowe. W rosyjskiej bani (saunie) kobiety smagają się wzajemnie witkami brzozowymi, mężczyźni - dębowymi.


Szamani z niektórych syberyjskich plemion twierdzą, że brzoza jest Drzewem Świata (Kosmicznym Drzewem) Według tradycji słowiańskiej, brzoza reprezentuje żeńską zasadę Wszechświata.


Brzoza to narodowe drzewo Rosji, ale jest ceniona i lubiana we wszystkich krajach słowiańskich. Darowuje ludziom sok brzozowy, znakomity środek dla odtruwania organizmu. Na niej rośnie huba brzozowa, po którą sięgają chorzy na nowotwory i inne ciężkie schorzenia. Z jej kory jest pozyskiwana betulina o silnych leczniczych i kosmetycznych właściwościach.

Źródła:

https://www.slawoslaw.pl/brzoza-drzewo-wiosny-zdrowia-i-kobiecosci/

http://przysamowarze.blogspot.com/2014/04/w-polu-brzoza-staa.html


"Spożyta żywica cedrowa wyciąga z organizmu toksyny różnego pochodzenia, pozostałości leków, sole metali ciężkich, radionuklidy. Czyści krew z bakterii, grzybów, pleśni i wirusów"