Duze zdjecie

Flet drewniany


Cena: 360 zł

Dostępność:


Długość: 50-60cm
Materiał: Drewno (klon, leszczyna + dodatki)
Tonacja: Na zamówienie (D, E, G, F#)
Czas oczekiwania: 60-90 dni

Flet indiański, zwany też "fletem miłości" lub pimakiem, był szeroko rozpowszechniony w kulturze Indian Ameryki Północnej. Uważano, że posiada niezwykłe właściwości - uspokaja, leczy duszę i otwiera na miłość.

Technicznie, jest to flet prosty, ze specjalną konstrukcją przy ustniku - przegrodą, która sprawia, że wdmuchiwane powietrze nie przechodzi bezpośrednio do korpusu, lecz przechodzi w górę do drewnianej figurki, umieszczonej na wierzchu fletu - to sprawia, że dźwięk jest gładszy, bardziej miękki. Ustnik jest na stałe połączony z korpusem. Ten sposób budowy fletu pozwala na grę nawet niedoświadczonym osobom, przy niewielkim wysiłku - nie wymaga silnego dmuchania.  Doświadczony flecista wydobędzie z niego prawie całą gamę chromatyczną.

To dobry instrument dla nowicjuszy rozpoczynających przygodę z muzyką, świetny na prezent dla ukochanej osoby - lub dla siebie.

Flety wykonujemy na zamówienie - tonacja, rzeźba, zdobienia, figurka na wierzchu fletu - wszystko według Waszego życzenia. Czas oczekiwania na flet wynosi 60-90 dni, po kilku dniach od ustalenia szczegółów zamówienia, otrzymacie wstępny szkic/projekt Waszego instrumentu, a później próbkę dźwięku i zdjęcia/wideo po jego wykonaniu, aby potwierdzić czy Wam odpowiada.Jedne z najstarszych traktujących o cedrze zapisków pochodzą ze starożytnego Egiptu. Egipcjanie wierzyli, że to potężne wiecznozielone drzewo było stworzone przez Ozyrysa - sędziego zmarłych, boga odrodzonego życia. Być może dlatego w ich kraju drewno cedrowe najczęściej było używane do budowy łodzi, komnat grobowych faraonów (faraonowie byli uważani za inkarnację Ozyrysa), trumien i sarkofagów.