Duze zdjecie

Woreczek z igliwiem cedru


Cena: 29 zł

Dostępność:


Waga netto - 50g
Zawartość: Igliwie cedru, woreczek lniany

Igliwie cedru jest bogate w witaminę C, K, E, fitoncydy, mikroelementy, olejki eteryczne.

Kąpiel z wywarem igieł cedrowych uważa się za oczyszczającą i dobrą dla zdrowia procedurę, zalecaną przy chorobach układu oddechowego.  Substancje zawarte w igliwiu zabijają patogenne mikroorganizmy, zmniejszają stany zapalne, rozrzedzają flegmę i sprzyjają odkrztuszaniu. Efekty można zauważyć już w czasie kąpieli.

Przy systematycznym przyjmowaniu iglastych kąpieli poprawia się stan skóry, znika swędzenie, zmniejszają się lub znikają problemy skórne (wypryski, wrzody).

Wywiera pozytywny efekt przy chorobach układu moczowego, oraz chorobach układu kostnego i mięśni. Cedrowa kąpiel pomaga się zrelaksować, wzięta przed snem ułatwia zasypianie, zmniejsza stres i zmęczenie, uspokaja.

Jak przygotować kąpiel:

Woreczek z igliwiem zalać w słoiku/wiadrze jednym litrem wrzątku, przykryć i odstawić na 1-2 godziny. Wywar przecedzić i dodać do kąpieli z ciepłą wodą. Najlepsza temperatura do kąpieli to ok. 36-37 stopni. Moczyć się należy nie dłużej niż 20 minut.


Inne zastosowania:

- w saunie
- do położenia pod poduszką, aby ułatwiał zasypianie i oczyszczał powietrze

Jedne z najstarszych traktujących o cedrze zapisków pochodzą ze starożytnego Egiptu. Egipcjanie wierzyli, że to potężne wiecznozielone drzewo było stworzone przez Ozyrysa - sędziego zmarłych, boga odrodzonego życia. Być może dlatego w ich kraju drewno cedrowe najczęściej było używane do budowy łodzi, komnat grobowych faraonów (faraonowie byli uważani za inkarnację Ozyrysa), trumien i sarkofagów.