Duze zdjecie

Wkładki do butów brzozowe


Cena: 31 zł

Dostępność:


NIEDOSTĘPNE

Długość: 28 cm (przyciąć do pożądanego rozmiaru)
Materiał: Kora brzozowa, dwie warstwy

Wkładki z kory brzozy:

  •   niwelują zmęczenie nóg i kręgosłupa
  •   regulują potliwość stóp
  •   chronią przed grzybicą
  •   izolują od zimna i wilgoci
  •   pomagają regulować energetykę ciała

Wykonane z dwóch warstw kory brzozowej. Rozmiar uniwersalny (długość 28cm - rozmiary 35-45).

Aby uzyskać odpowiednie wymiary, należy samodzielnie przyciąć wkładki do pożądanej wielkości.

W pierwszych dniach noszenia, zanim dopasują się do stopy, mogą być niewygodne oraz zwiększać pocenie się stóp - jest to naturalna reakcja organizmu. W celach leczniczych, warto nosić na bose stopy. Mają wytłoczony wzór który pobudza receptory akupunkturowe na skórze. Uwaga - na początku użytkowania mogą delikatnie barwić na żółty-brązowy kolor.


Brzoza jest uważana za jedno z najbardziej przyjaznych człowiekowi drzew. Neutralizuje  promieniowanie i niskie energie, łagodzi napięcia, pomaga się uspokoić, poprawia samopoczucie.

Według ludowych wierzeń, kawałki brzozy oraz przedmioty z niej wykonane mają moc ochronną.

W polskich wsiach  do dziś przetrwały dawne przekonania i zwyczaje związane z brzozą, np. w trakcie Zielonych Świątek czy Bożego Ciała, jak również w codziennym życiu - wykonuje się z cienkich gałązek brzozowych miotły, a w niektórych rejonach w czasie wiosennego przednówku wypełnia się poduszki i pościel młodymi liśćmi brzozy,  które działają napotnie i oczyszczają ciało z nagromadzonych przez zimę zbędnych substancji.

W wielu świętach i obrządkach wykorzystuje się gałęzie lub drewno brzozowe. W rosyjskiej bani (saunie) kobiety smagają się wzajemnie witkami brzozowymi, mężczyźni - dębowymi.

Brzoza to narodowe drzewo Rosji, ale jest ceniona i lubiana we wszystkich krajach słowiańskich. Darowuje ludziom sok brzozowy, znakomity środek dla odtruwania organizmu. Na niej rośnie huba brzozowa, po którą sięgają chorzy na nowotwory i inne ciężkie schorzenia. Z jej kory jest pozyskiwana betulina o silnych leczniczych i kosmetycznych właściwościach.

"Medycyna ZSSR oficjalnie uznała żywicę cedru za cenny leczniczy preparat, a w czasie II W.Ś. żywicę powszechnie stosowano w rosyjskich wojskowych szpitalach."